Jakie zalety mają przewierty sterowane?

przez | 5 sierpnia 2021

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przewierty horyzontalne mają mnóstwo korzyści praktycznie wszędzie, gdzie zakres określonych prac będzie obejmował położenie podziemnych instalacji. Warto zaznaczyć, że przewierty sterowane są znacznie lepszym rozwiązaniem od tradycyjnych metod budowlanych.

Minimalna ingerencja w istniejącą infrastrukturę i naturalne środowisko

Warto wiedzieć, że obecnie inwestorzy wraz z budowlańcami zmagają się z gęstą siatką funkcjonujących już instalacji podziemnych, gęstą zabudową miast, rozbudowanym systemem szlaków komunikacyjnych. Omawiane rozwiązanie w postaci przewiertów sterowanych pozwala na ominięcie wymienionych kłopotów. Należy mieć świadomość, że do prac bezwykopowych nie będzie potrzebna duża przestrzeń. Ponadto fachowcy nie będą musieli niszczyć bardzo dużej liczby rzeczy, by zostały położone rury czy przewody.

Maszyny wykonujące przewierty sterowane są niezwykle precyzyjne

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że sprzęt zaawansowany technologicznie umożliwia przeprowadzić podziemne prace, które będą zgodne z projektem danej budowy. Warto wiedzieć, że najbardziej istotny będzie pierwszy etap prac. W najprostszym możliwym ujęciu jest to przewiert pilotażowy.

Godny uwagi jest fakt, że głowice maszyn renomowanych producentów są wyposażone w dedykowane nadajniki lokalizacyjne. Dzięki temu operatorzy nie będą mieli większych problemów z precyzyjnym ustaleniem położenia żerdzi startowej z narzędziami wiercącymi. Warto wiedzieć, że fachowcy mogą poprowadzić przekop zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od przełożonych. Ponadto zawsze mogą być dokonane ewentualne korekty na trasie danego wiertła.

Niskie koszty i bardzo szybkie tempo prowadzenia prac

Jak wiadomo bardzo często ogromnym wyzwaniem dla wykonawców jest dotrzymanie ustalonego wcześniej terminu inwestycji. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że przedsiębiorstwa chcą korzystać z rozwiązań, które będą pozwalały na czynienie zdecydowanych postępów. Firmy są zainteresowane szybkim osiąganiem kolejnych punktów swojego planu.

Omawiany horyzontalny przewiert sterowany jest w stanie znacznie ograniczyć liczbę czynności, które są niezbędne do wykonania instalacji. Oznacza to w najprostszym możliwym ujęciu, że czas potrzebny do ich oddania będzie zdecydowanie zredukowany. Należy pamiętać, że technologia HDD przyczynia się także do zmniejszenia kosztów. Pracownicy firmy nie musza tracić cennego czasu na odbudowywanie infrastruktury. Jak wiadomo podczas rozkopów jest ona bardzo naruszona.